MİNİKLER MEKTUP YAZMA ETKİNLİĞİNİ BENİMSEDİ

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından yeni yıl arifesinde mektup ve tebrik kartı yazmayı teşvik ederek başlatılan “2011 Malatya Yazıyor Kampanyası” hemşehrilerden yoğun ilgi görürken özellikle minik öğrenciler bu kampanyayı oldukça benimsediler.

Malatya Kent Konseyi tarafından şehrin çeşitli noktalarında açılan stantlar ve kurum ziyaretleri ile tanıtılan ve kampanya kapsamında dağıtılan yeni yıl tebrik kartları hemen yazılarak posta kutularına atılıyor. Kent Konseyi’nin Malatya Yazıyor Kampanyası son olarak Malatya Belediyesi Okuma Merkezi öğrencileri ve Özel Battalgazi Bilim Okulu öğrencileri tarafından yazılan mektuplar ve tebrik kartları ile yine gündemde.

Konsey tarafından Okuma Merkezi öğrencilerine iletilen tebrik kartları öğrenciler tarafından yazılarak posta kutusuna atıldı. Okuma Merkezi Müdürü Talip Çılgasit , söz konusu kampanyadan dolayı çok memnun olduklarını ve konseye bu çalışmadan dolayı teşekkür ettiklerini söyledi.

Özel Battalgazi Bilim Okulunun
da desteklediği kampanya kapsamında okul öğretmeni Mehmet Batar “Özel Battalgazi Bilim Okulu olarak biz de Malatya Yazıyor Kampanyası’nı destekliyoruz, okul olarak yurt içi, yurt dışı, sanatçılar, TBMM başta olmak üzere 800’e yakın mektup ve kart gönderdik. Özel Battalgazi Bilim İÖO 3A sınıfı olarak bugün yine kampanyanın ilk ayağı olan mektup gönderimini destekliyor ve öğrencilerimizin sevdiklerine yazmış oldukları diğer mektupları da bugün gönderiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Genel Sekreterlikten yapılan açıklamaya göre özellikle öğrenciler için farklı ve ilginç gelen bir o kadar da sevilen bu güzel geleneğin yeniden canlandırılması için kentin hatta dünyanın gündemine taşıdıkları “2011 Malatya Yazıyor” Kampanyasının yeni yıl ile birlikte farklı etkinliklerle devam edeceği belirtildi.

   

 Genel Sekreter'den

Kalemim Kale'mdir.

Her başlangıç bir umut ve yeni bir heyecandır bizim için. Şimdi Malatya Zamanı diyerek çıktığımız bu yolda yeni bir başlangıç yapmanın hem heyecanını hem umudunu taşıyoruz.

2011 Yılı M... Devamı